W SOB-PROJEKT wiemy, że szlifowanie metalu jest usługą konieczną do ostatecznego wykończenia danego zlecenia. Dlatego też wykonując powierzone zlecenie z zakresu spawania, poddajemy je najczęściej również usłudze szlifowania.

 

SZLIFOWANIE METALU

Szlifowanie pozwala na wyeliminowanie chropowatości z metalu obrabianego. Daje również możliwość usunięcia naddatku materiałowego oraz pozbycia się rdzy. Szlifierki są popularnymi narzędziami używanymi również w gospodarstwach domowych przy podstawowych naprawach.

 

RODZAJE SZLIFIEREK

Do szlifowania metalu można używać szlifierek:

  • kątowych,
  • taśmowych,
  • oscylacyjnych,
  • mimośrodowych.

W przypadku zakładów przemysłowych ilość szlifowanego materiału jest na tyle duża, że należy w sposób przemyślany dokonać zakupu danego sprzętu. Ważnym aspektem będą parametry szlifierki, gdyż często użytkowany sprzęt może wielokrotnie uszkadzać się w krótkich odstępach czasu.

Narzędzia do szlifowania dobiera się w zależności od wielkości danej powierzchni oraz efektu jaki chcemy uzyskać. Możemy używać do szlifowania tarczy wykonanych z różnych tworzyw m.in. diamentu czy węglika. Tarcze mogą mieć różna średnicę oraz grubość ziaren dobieraną w zależności od potrzeb.

 

SZLIFOWANIE STALI NIERDZEWNEJ

Jedną z najpopularniejszych metod szlifowania stali nierdzewnej jest obróbka ściernicami listkowymi. Metoda ta pozwala na otarcie do trudnych miejsc takich jak kąty lub krawędzie obrabianej konstrukcji. Inną opcją są ściernice fibrowe umożliwiające dotarcie do wykończeń spoin. Aby dobrze wykonać pracę należy dobrać odpowiednią gradację oraz rozmiar ściernicy do szlifowania danej konstrukcji. Aby dobór był prawidłowy musi zając się tym doświadczona osoba.

Szlifowanie metalu wymaga również od pracownika zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowania środków ochrony indywidualnej. Zanim pracownik przystąpi do pracy ze szlifierką musi zostać zapoznany z instrukcją BHP, a także ma obowiązek ubioru odzieży roboczej ochronnej, rękawic ochronnych oraz okularów ochronnych bądź specjalistycznej przyłbicy.

 

OSTATECZNE WYKOŃCZENIE W SOB-PROJEKT

szlifowanie

Przykładowe szlifowanie detalu

W naszym przedsiębiorstwie usługi szlifowania są obecnie przy wykończeniu każdego zlecenia z zakresu spawania. Dzięki szlifowaniu materiału, mamy pewność, że konstrukcja spawana nie posiada odprysków po spawaniu oraz stal nie posiada charakterystycznej dla siebie chropowatości.

 

Więcej o naszych produktach znajdą Państwo na stronie Nasze realizacje.

Zapraszamy również na nasz profil na Facebook oraz Instagram.